Udostępnij:

Test Becka służy do rozpoznawania objawów depresji. Jest to narzędzie pomocnicze i nie zastępuje badania lekarskiego lub rozmowy z psychologiem. Wynik testu może być wskazówką, czy potrzebujesz skorzystać z pomocy specjalisty. Odpowiedz na poniższe pytania biorąc pod uwagę wybrany czas (np. ostatni miesiąc).

Brak depresji

Nie ma powodu do niepokoju. To jak się czujesz może wynikać z tymczasowego pogorszenia nastroju, wywołanego zwyczajną chandrą czy przykrym zdarzeniem. Aby poprawić samopoczucie skorzystaj z ćwiczeń terapeutycznych.

Łagodna depresja

Najlepiej jak zgłosisz się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty. Łagodne stany depresyjne leczy się głównie psychoterapią. Aby poprawić samopoczucie skorzystaj z ćwiczeń terapeutycznych.

Umiarkowana depresja

W leczeniu umiarkowanej depresji najskuteczniejszą metodą jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią. Zgłoś się do psychologa, który oceni nasilenie choroby i psychiatry, który dobierze odpowiednie leki antydepresyjne. Aby poprawić samopoczucie skorzystaj z ćwiczeń terapeutycznych.

Ciężka depresja

Natychmiast zgłoś się do psychiatry. Jeżeli pojawiają się myśli samobójcze lub podejmowałeś kroki w celu odebrania sobie życia, to bezwzględnie skorzystaj z pomocy specjalistów. Powiedz też komuś bliskiemu o tym jak się czujesz. Aby poprawić samopoczucie skorzystaj z ćwiczeń terapeutycznych.

Udostępnij: