Jak być pewnym siebie i żyć odważnie?
Udostępnij:

Jak podejmować odważne decyzje?

Gdy nie wiemy, jak być pewnym siebie, życie z reguły przecieka nam przez palce. A kobieta silna psychicznie często postrzegana jest jako zimna suka, wredna baba, feministka… Dopisz sobie resztę. Bo silna kobieta potrafi walczyć. O siebie, o bliskich, o partnera, pieniądze. Silna kobieta to dojrzała emocjonalnie kobieta. Nie będzie tańczyć jak ktoś jej zagra. Nie będzie uśmiechać się, gdy złość ją rozdziera i chce krzyczeć. Wie czego chce i potrafi zadbać o siebie i swoich bliskich. Nie urodziła się taka. To przeszkody, niepowodzenia i trudności nauczyły ją tego. Silna kobieta nauczyła się liczyć na siebie i kochać siebie bezwarunkowo. Często musiała sobie radzić sama. Teraz wie, że cokolwiek się nie wydarzy – da sobie radę.

Jak być pewnym siebie i zacząć odważniej żyć?

Jeśli często myślisz o tym, jak być pewnym siebie, wiedz, że odważna kobieta to nie taka, która nie boi się. Odwaga polega na działaniu pomimo tego, że się boi. To konfrontacja ze swoim lękiem i pokonywanie trudności. Odważne kobiety boją się, ale potrafią emocje kontrolować. Siła psychiczna tych kobiet polega na akceptacji słabości i towarzyszących im emocji. Potrafią pomimo dyskomfortu zawalczyć o to, co dla nich ważne. Nie prowadzą walki z kimś, ale z samą sobą. I takie najtrudniejsze walki wygrywają.

Silne psychicznie kobiety nie boją się konfliktu.

Kobiety silne psychicznie nie wierzą w bajki, w których dziewczynę spotyka szczęście, jeżeli jest cicha, spokojna i podporządkowana. Wiedzą, że w kłótnie w relacjach są potrzebne, żeby oczyścić atmosferę i ustanowić granice. Te kobiety wyrażają swoje zdanie, otwarcie mówią o tym co czują i czego potrzebują. Wiedzą,  że dobrze poprowadzony konflikt ma na celu dojście do porozumienia i kompromisu. Nie wycofują się, nie milczą. Karanie się cichymi dniami tylko niszczy relację. Przez ciche dni w partnerach narasta żal, kumulują się trudne emocje. Dzięki otwartej komunikacji, są w stanie łatwiej stawić czoła przeciwnościom losu.

Silne kobiety są niezależne.

Pielęgnują swoją przestrzeń. Dbają o swoje hobby i znajomych. Nie muszą być z partnerem nierozłączne, aby tworzyć fajny związek. Potrafią działać samodzielnie, realizują się i pewnie idą przez życie. Zależy im na niezależności finansowej i samodzielności. Dzięki temu cokolwiek się nie wydarzy, mają pewność, że sobie poradzą. Te kobiety pracowały ciężko na to, aby pokochać siebie. Wytrwale pokonywały przeszkody, aby z dumą patrzeć w lustro. Włożyły wiele wysiłku, aby być w miejscu w którym są. I nie pozwolą sobie tego odebrać. Nie dadzą sobie wmówić, że są do niczego. Nie pozwolą, aby ktoś wyrywał pióra z ich skrzydeł. Przeszły tyle, że mają świadomość swojej siły.

Zostań Kobietą Silną Psychicznie.

Udostępnij: