jak być pewnym siebie w pracy, pewność siebie w pracy, skuteczność. ambicja, jak zwiększyć zarobki, jak więcej zarabiać
Udostępnij:
Czy wiesz, że osoby pewne siebie zarabiają więcej? Mają lepsze wyniki w tym co robią i są skuteczniejsze. Czują większą satysfakcję z relacji i są bardziej lubiane. Są bardziej odporne na stres i lepiej radzą sobie z problemami. To co myślisz o sobie, ma ogromny wpływ na Twoje życie zawodowe. Twoje przekonania na własny temat wpływają na Twoje emocje, decyzje i zachowania. Pewność siebie to umiejętność, która decyduje o tym jak sobie radzisz, jak się czujesz ze sobą i z innymi. Pewność siebie wpływa pozytywnie na życie zawodowe i finansowe.

 

  • Może sabotujesz swoje działania i pomijasz okazje zawodowe, bo nie doceniasz swoich kompetencji i nie widzisz zalet. Czujesz niepokój i trudno Ci podejmować decyzje. Zaniedbujesz własne potrzeby finansowe, bo jesteś mało asertywny. Znasz to?
  • A może utknąłeś w pracy, której nie lubisz i boisz się coś zmienić, bo koncentrujesz się na własnych porażkach i wadach? Porównujesz się z innymi, czujesz się gorszy i nie potrafisz przyjmować krytyki?
  • Unikasz ambitnych celów albo stawiasz sobie nierealistyczne cele? To o Tobie? Gdy pojawia się problem – rezygnujesz. Nie wierzysz w swoje możliwości. Bardzo się stresujesz i często czujesz wstyd.

 

  1. Poznaj swoje mocne i słabe strony. I nie porównuj się do innych.

Kiedy znasz siebie, swoje mocne i słabe strony, to potrafisz właściwie dobierać sobie działania. Dzięki temu Twoja skuteczność wzrasta. Pewność siebie to świadomość siebie. Jesteś wyjątkowy ze swoją mieszanką cech. Nie porównuj się do innych, bo to jaki jesteś może doprowadzić Cię do sukcesu. Porównuj się do siebie z przeszłości. Ze swoimi wynikami w przeszłości. Rywalizuj sam ze sobą, a z innymi współpracuj. Każdy kto zaszedł wysoko przechodził przez różne etapy kariery i był w miejscu w którym Ty teraz jesteś. Musisz wiedzieć do czego masz predyspozycje i jakie masz kompetencje. Zastanów się co jest Twoją siłą w pracy, a co słabością?

 

  1. Wyznaczaj sobie realistyczne cele i je realizuj

Kiedy stawiasz sobie realistyczne cele, dużo łatwiej je realizujesz. Jeżeli cel jest zbyt mały – nie masz motywacji do działania. Kiedy jest zbyt ambitny – przewidujesz porażkę i wycofujesz się. Dlatego tak ważna jest umiejętność realnego określania celu. Realnego, to znaczy możliwego do osiągnięcia dla Ciebie w wyznaczonym czasie. Co ważne, nie poddawaj się kiedy będzie trudno. Jak jest trudno, wychodzisz poza strefę komfortu i rozwijasz się. Wytrwałość jest kluczową cechą w osiąganiu sukcesów. Przestań czekać na moment kiedy będziesz wystarczająco gotowy na działanie. Może on nigdy nie nastąpić. Gotowość przychodzi podczas działania.

 

  1. Traktuj porażki jako informacje zwrotne

Nie istnieją porażki. Są tylko informacje zwrotne. Naucz się nie traktować ich personalnie, a zajdziesz daleko. Każdy błąd uczy Cię czego nie robić. Jeżeli będziesz potrafił wyciągać z tego wnioski, będziesz skuteczniejszy. A o to właśnie chodzi w pracy. Masz prawo błądzić, mylić się i uczyć. Pewność siebie nie wynika z braku błędów, ale z doświadczania ich i poprawiania się. To stały proces. Nigdy nie kończy się. Jeżeli będziesz gotowy na porażki, będziesz gotowy na sukces. Stały rozwój dodaje pewności siebie.

 

  1. Nie masz wpływu na wszystko, ale masz wpływ na swoje reakcje

Każdy ma problemy i przechodzi trudne etapy w pracy. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Ale mamy wpływ na to jak na nie reagujemy. Tę samą sytuację można zinterpretować w inny sposób i potraktować ją jako zagrożenie, albo szansę. Osoby pewne siebie mają pozytywne nastawienie i w trudnych sytuacjach potrafią odnaleźć głębszy sens. Osoby które czują wdzięczność mają wyższe poczucie własnej wartości. Zobacz za co jesteś wdzięczny. Sobie i innym. Staraj się dziękować jak najczęściej. To takie proste słowo, a może zmienić naprawdę wiele.

 

  1. Patrz przed siebie

Patrz w przyszłość. Przed Tobą nowe szanse i możliwości. Na bazie swoich doświadczeń możesz budować lepsze jutro. Zobacz jaką drogę już przeszedłeś. Ile osiągnąłeś. Jakie przeszkody pokonałeś. Ile się nauczyłeś. Wyobraź sobie swoją przyszłość. Co w niej widzisz? Jakiego siebie? Wierzysz, że możesz to osiągnąć? Niech przeszłość nie determinuje Twojej dalszej drogi. Zmieniasz się, rozwijasz i uczysz. Ale to Ty musisz wierzyć w siebie. Kibicować sobie w każdych okolicznościach i nie rezygnować. Dasz radę!

 

Pewność siebie to cecha wypracowana, a nie dana. Zainteresował Cię temat budowania pewności siebie? Skorzystaj z programu rozwojowego Pewność siebie. Dowiesz się jak zmienić ograniczające przekonania, nauczysz się nowych asertywnych zachowań i docenisz siebie. Pokażę Ci co należy zrobić, aby nabrać pewności siebie.

 

 

Udostępnij: