kobiecość męskość płeć psychologiczna
Udostępnij:
Dzięki energii kobiecej i męskiej masz możliwość życia w pełni swojego potencjału. Doświadczanie wewnętrznej mocy wiąże się ze zgodą na obie te jakości. Obie mają w sobie jasne i ciemne strony. Jeżeli wypierasz którąś z nich, zaczyna ona silniej działać na poziomie nieświadomym. Potęga mózgu jest wielka. Każdy z nas ma w sobie cechy żeńskie i męskie. Potęga socjalizacji niestety też. I na różnych etapach życia zahamowano w nas cechy, które nasi bliscy uznawali za niepożądane.

 

Jak świadomie korzystać z siły męskości i mocy kobiecości?

Żadna z nich nie jest ani lepsza ani gorsza. Mają po prostu różne poziomy wibracji i inne poziomy nasycenia. Cierpienie wynika z niezgody i wyparcia w sobie jednej lub drugiej. Obie są ważne i niezbędne do życia. Im większą równowagę mamy, tym lepsza jakość życia. Poniższe pytania pomogą Ci odkryć kobiece i męskie aspekty swojej osobowości.

Pytania odkrywające kobiecość:

Kiedy czułaś lekkość i radość?

Co lubisz robić dla swojej przyjemności?

Jakie relacje najbardziej sobie cenisz?

W czym wykazujesz się kreatywnością?

Kiedy czujesz ciepło i poczucie bezpieczeństwa?

Jak często pozwalasz sobie czuć?

 

Pytania odkrywające męskość:

Kiedy wykazujesz się odwagą?

Jakie sukcesy satysfakcjonują Cię najbardziej?

Z czego jesteś dumny?

Kiedy jesteś najbardziej skuteczny?

W jakich sytuacjach lubisz rywalizację?

Czy lubisz zdobywać?

 

Archetypy kobiecości i męskości

Opiekunka. Królowa. Kapłanka. Wojownik. Król. Mędrzec. Masz w sobie je wszystkie. One uzupełniają się i dopełniają. Czasem jesteś bardziej opiekuńcza/y, czasem waleczna/y, czasem przewodzisz.  W zależności od sytuacji możesz dopasowywać strategię działania do swoich potrzeb. Nie ma jednego wzorca bycia kobietą lub mężczyzną. Kobiecość dla mężczyzny i męskość dla kobiety jest drogą do życia w pełni. Akceptuj siebie ze wszystkim co masz w sobie. Kiedy musisz walcz, a kiedy chcesz płacz. Wszystko jest ok.

Z miłością,

Asia

Udostępnij: